To metoda wspierania rozwoju, realizowana w formie cyklu spotkań pomiędzy psychologiem a Klientem, podczas których psycholog poprzez aktywne słuchanie, zadawanie pytań oraz stosowanie innych specyficznych narzędzi i zadań rozwojowych, towarzyszy Klientowi w wyznaczaniu wewnętrznych zasobów potrzebnych do ich realizacji oraz ustalaniu i wdrażaniu planów działania. Psycholog wspiera Klienta w odkrywaniu i efektywnym wykorzystaniu osobistego potencjału celem jakości podnoszenia życia osobistego i zawodowego.
To również interaktywny proces rozwoju, poprzez metody stosowane w psychologii, realizacja procesu decyzyjnego do zaspokajania potrzeb, który pomaga pojedynczym osobom lub zorganizowanym grupom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania, osiagnięcia celu. Coaching jest procesem, którego głównym celem jest wzmocnienie Klienta oraz wspieranie go w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany, w oparciu o własne odkrycia, zasoby i wnioski. Istotą coachingu jest wykorzystanie już posiadanych zasobów oraz odpowiednie zmotywowanie i towarzyszenie Klientowi w celowym usprawnianiu jego funkcjonowania. Coaching jest zorientowany wyłacznie na teraźniejszość i przyszłość. Pomaga pokonać bariery, poszerzyć strefę komfortu, poznać lepiej samego siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości, znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.
Liczba sesji składających się na cały proces jest uzależniona od treści, z którymi przychodzi Klient, przeciętnie 8 – 10 spotkań.