Podstawowym pojęciem w wyjaśnieniu trudności, z którymi boryka się człowiek jest „schemat poznawczy” – spójna i utrwalona wiedza danej osoby. Na nasze codzienne zachowania wpływa wiele „schematów poznawczych”, ukształtowanych przez splot czynników takich jak: wychowanie, przeżywane emocje, zachodzące wydarzenia w naszym życiu, nabywane w różne sposoby przekonania na temat siebie, innych i świata. Przeważnie w trudnych sytuacjach nie jesteśmy świadomi istnienia procesów zachodzących w naszych myślach, uczuciach i reakcjach, zachowujemy się schematycznie, reagujemy zazwyczaj zawsze tak samo. Zatem za nasze reakcje i zachowania w dużej mierze odpowiedzialne są właśnie „schematy poznawcze”. Na ogół nam nie przeszkadzają, mają przecież funkcję przystosowawczą, gdyż przeważnie wykształcają się w dzieciństwie. Jeśli natomiast są nieodpowiednie, sztywne, nieadekwatne do sytuacji, mają wpływ na nasze myśli, uczucia lub zachowania powodując cierpienie. Podczas sesji dowiadujemy się, jak myślenie, przekonania, oceny oraz interpretacje danej sytuacji wpływają na doświadczane w związku z nią emocje, samopoczucie i zachowanie człowieka Zatem możemy zmodyfikować procesy zachodzące w naszych myślach, uczuciach i reakcjach, co doprowadzi do poprawy naszego samopoczucia i pozwoli osiągnąć dobrostan.
Masz do wyboru sesję krótko lub długoterminową.
Podczas sesji wspólnie podejmiemy pracę nad zmianą Twoich przekonań, dzięki czemu otworzysz się na racjonalne postrzeganie rzeczywistości.
Podczas sesji otrzymasz:
- pełną diagnozę
- określenie zakresu zmian i celów, jakie chcesz osiagnąć
- profesjonalną pomoc w pracy nad sobą, gdzie zastosowane metody psychologiczne służą poprawie dobrostanu i zdrowia psychicznego a dotyczą zmiany lub radzenia sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, myślami, obsesjami lub emocjami oraz rozwojowi relacji i umiejętności społecznych
- zadanie do wykonania po sesji